• Tlačivo na poukázanie 2% z dane

• Milí rodičia, priatelia školy,

podporte  činnosť občianskeho združenia - Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Dolnom Kubíne, ktoré pracuje pri našej škole poukázaním 2 % z dane. Občianske združenie – ZPMP v Dolnom Kubíne združuje ľudí s mentálnym postihnutím, ich rodičov, príbuzných a priateľov. Jeho cieľom je poskytnúť svojim členom vzdelávacie aktivity,  účasť na kultúrno-spoločenských a športových podujatiach, podporovať akcie školy – Deň matiek, Deň detí, koncoročný výlet, zabezpečenie besied, canisterapie, ...

Tlačivo nájdete v odkaze.

• Beseda o Albánsku

• Na misiách v Albánsku prežila päť rokov rehoľná sestra Antónia z Vrícka, ktorá v našej škole absolvuje odbornú prax.  O živote v mestách, na pobreží, ale najmä na vidieku, kde pôsobila,  porozprávala našim žiakom a svoje zážitky dokumentovala prezentáciou fotografií. Priblížila nám pohostinnosť Albáncov a s pomocou starších žiačok prestrela stôl s ponukou ochutnávky typických  plodín, ktoré si tam ľudia dopestujú.

• Veselé maľovanie v I. a II. triede

• Dnešné maľovanie žiakov I. a II. triedy sa nám vydarilo.

Fantázii sa medze nekladú a tak aj výtvarné diela  boli plné farieb a nápadov.

Naše chodby budú opäť žiariť nádhernými farbami.

Spoločné maľovanie sa všetkým veľmi páčilo a niekomu aj veľmi chutilo.

Odmenou za skvelú prácu jééééééé?  Obľúbená rozprávka.

• Zábava na výtvarnej výchove

• Modelovať zvieratko sa dá aj zo snehu ....a bolo to veľmi zábavné. Naša radosť zo snehu je nekonečná ako husenica, ktorú sme spoločne vytvorili.

• Ocenenia z Medzinárodnej výtvarnej súťaže - Vianočná pohľadnica

• Vyhodnotenie 19.ročníka Medzinárodnej výtvarnej súťaže detí Vianočná pohľadnica spojené s odovzdaním cien sa konalo dňa 2.2. v Oravskom kultúrnom stredisku.Ocenení boli žiaci Marko Dávid a Tobias Ševčovic (cena poroty) a v  ŠMŠ získala  ocenenie v bronzovom pásme Laura Dubovcová.

• Návšteva Oravskej galérie

• V Oravskej galérii sa prezentoval svojimi dielami maliar, grafik a ilustrátor Jozef  Vydrnák. Prostredníctvom výstavy pod názvom „V tichu“ sme sa 31. januára  vrátili v čase – k Vianociam. V edukačnom kabinete sme obdivovali  diela s biblickou tematikou i diela námetovo viazané k bežnému životu podčiarknuté zimnou atmosférou. Symbolické motívy vo forme znakov vložil autor aj do drevených trojrozmerných skulptúr. Očarených hravosťou a jemnou farebnosťou výtvarných diel nás galerijná pedagogička Žofia Mäsiarová zaviedla do učebne, kde sme svoje zážitky z výstavy prezentovali formou kresieb a vyfarbovaním pripravených obrázkov.