• Vitaj zima

• Vybehla von štvrtá trieda,

pani Zimu vítať treba.

Po meste sme pobehali,

v parku hymnu zaspievali.

• Bubnovačka - aby bolo deti lepšie počuť

• Dňa 20.11.2023 sa bubnovalo aj v našej škôlke. Bubnovačka už po 10x na Slovensku mala pripomenúť dôležitosť ochrany pred násilím a poukázať na včasnú intervenciu v spoločnosti.

• Dr. Klaun lieči smiechom

• Klaun Adyno /Adrián Ohrádka/ má na svojom cirkusovom dvore obrovský neporiadok. Zatiaľ čo upratoval, pasoval sa so všetkými možnými nástrahami, ktoré mu pomohli vyriešiť diváci.  Za odmenu ich čakalo veľké prekvapenie v podobe magických bublín rôznych veľkostí.

• Privítanie Martina na bielom koni

• 10.11.2023 sme boli pozvaní spolu so škôlkarmi z celého mesta privítať Martina na bielom koni pred MsKS.  Pripravený bol pre nás milý kultúrny program, sokoliari kráľa Svätopluka aj občerstvenie v podobe výborných buchtičiek a teplého čajíku.

• Cvičili sme v telocvični

• Naši žiaci dostali krásny darček od vedenia Gymnázia P.O.H v Dolnom Kubíne. Možnosť športovať v ich zrekonštruovanej malej telocvični, ktorú sme dostali do prenájmu na niekoľko   hodín v týždni. Žiaci V. a VIII. triedy využili túto možnosť  hneď v prvý deň s veľkým nadšením. Prepotené tričká sú dôkazom toho, že do cvičenia dali deti všetky sily, a nielen oni... aj pani učiteľky  otestovali svoju kondíciu. Tešíme sa na ďalšie hodiny telesnej výchovy.  Ďakujeme za príležitosť ukázať, akí sme zdatní a šikovní nielen vonku na ihriskách, ale aj v hale.

• Strom priateľstva

• V našej školičke sme si spoločne vytvorili "STROM PRIATEĽSTVA." Listy stromov sú odtlačky detských rúk, ktoré symbolizujú spoločné priateľstvo medzi jednotlivými triedami. Aj takýmto spôsobom sa snažíme rozvíjať spolupatričnosť a pozitívnu atmosféru v prostredí našej školy. Pani učiteľka Majka nám ochotne odtlačila svoje chodidlo. Takto krásne sa jej podarilo znázorniť ježka, ktorý spokojne leží pod stromom.

• 30. výročie Špeciálnej základnej školy - Sme tu pre vás už 30 rokov

• 26.10.2023 sme si pripomenuli 30. výročie vzniku Špeciálnej základnej školy pre žiakov s telesným postihnutím v Dolnom Kubíne. Učitelia spolu so žiakmi pripravili pre pozvaných hostí slávnostný program, v ktorom ukázali svoje talenty. Ďakujeme všetkým, ktorí si s  nami v tento deň pripomenuli naše výročie a zároveň ďakujeme všetkým za doterajšiu spoluprácu a podporu.