• 30. výročie Špeciálnej základnej školy - Sme tu pre vás už 30 rokov

• 26.10.2023 sme si pripomenuli 30. výročie vzniku Špeciálnej základnej školy pre žiakov s telesným postihnutím v Dolnom Kubíne. Učitelia spolu so žiakmi pripravili pre pozvaných hostí slávnostný program, v ktorom ukázali svoje talenty. Ďakujeme všetkým, ktorí si s  nami v tento deň pripomenuli naše výročie a zároveň ďakujeme všetkým za doterajšiu spoluprácu a podporu.

• Hovorme o jedle

• V našej škole sme sa v dňoch 18. a 19. októbra zapojili do akcie „Hovorme o jedle“.

Tieto dni sa niesli v znamení hnedej a oranžovej farby.

Cieľom tejto akcie bolo sprostredkovať deťom ako vzniká chlieb. Poukázali sme na dôležitosť chleba v našom jedálničku. Spolu s deťmi sme sa naučili, ako zbytočne neplytvať pečivom a ako sa môžu využiť aj staršie pekárenské výrobky.

Deti sa s veľkou radosťou a odhodlaním zapájali do aktivít.

Prežili sme spoločne dva dni naplnené radosťou, spoluprácou a tvorivosťou.

• Gaštankovo

• Jeseň žiari farbami,

na zem padli gaštany,

zvieratá aj abeceda,

dnes tvorila IV. trieda.

• Ježko v lese...alebo v ŠMŠ

• Deti v lese behajú, všade ježka hľadajú. Ježko pichá sem a tam, ja sa chytiť nenechám. Do lístia sa zahrabal, schúlil sa a tíško spal.

• Oznam - riaditeľské voľno 26.10.2023

• Riaditeľka Spojenej školy, Matúškova 1631, Dolný Kubín oznamuje, že podľa §150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  poskytuje žiakom a deťom Spojenej školy riaditeľské  voľno dňa 26.10.2023 (štvrtok) z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie podľa rozvrhu hodín bude pokračovať v piatok 27.10.2023.

• Pozvánka

• Srdečne Vás pozývame

na slávnostný program pri príležitosti 30. výročia založenia

Špeciálnej základnej školy pre žiakov s telesným postihnutím

26. októbra 2023 o 11.00 hod.

v estrádnej sále MsKS v Dolnom Kubíne.

• Be Active School

• Žiaci školy sa športovými aktivitami zapojili do Európskeho týždňa športu a ukázali že aj oni patria do   # Be Active School.

• Gaštankovia

• Na brehu rieky Oravy dozreli nádherné gaštany, ktoré boli Lucka, Peťko a Kristínka so svojimi učiteľmi pomôcť nazbierať. Na druhý deň sme pozvali kamarátov z prvej, druhej a tretej triedy, aby sme z gaštanov vyrábali všetko možné a riešili zábavné „gaštanové“ úlohy. Pozrite sa, aké výtvory sa nám podarilo z gaštanov vykúzliť.

• V pohybe a s úsmevom

• Chlapci z V. triedy sú športoví nadšenci, preto sme aj návštevu cukrárne spojili s pohybovou aktivitou. Pán Milan Rusina nám umožnil  jazdu na stacionárnych bicykloch v spinningovom centre nad cukrárňou Arkáda. Malí športovci sa predviedli v plnej sile a ukázali, že svoju kondíciu udržiavajú vo forme nielen na bicykli, ale aj pri cvičení klikov.

• Informácie k začiatku školského roka 2023/2024

• Vážení rodičia!

Dňa 4. septembra 2023 sa uskutoční otvorenie školského roka 2023/2024 individuálne v triedach  s triednymi učiteľmi od 7.30 hod. do 11.00 hod. prípadne do 11.55 hod.

Ranný školský klub bude fungovať v čase od 6.25 hod. do 7.25 hod. pre žiakov, ktorí sú do ranného ŠKD prihlásení. Ostatných žiakov žiadame, aby  prišli do školy v čase najskôr od 7.15 hod. Školský klub bude 4.9 2023 v prevádzke od 11.00 hod. do 16.00 hod.

Obed pre žiakov je zabezpečený od 11.20 hod. Na obed sú prihlásení všetci žiaci, ktorí mali záujem o stravovanie. V prípade, že nemáte záujem o obed  v prvý školský deň (4.9.2023), je potrebné žiaka z obedu odhlásiť najneskôr 4.9. do 7.00 hod. sms- správou na tel. čísle 0917 949 404

Plenárne ZRPŠ je naplánované na  22.9.2023 o 14.00 hod. v budove DSS v telocvični na 1. poschodí.

Tešíme sa na Vás!

• Koncoročný výlet detí zo ŠMŠ

• Koncoročný výlet s deťmi a ich rodičmi zo ŠMŠ sme si vychutnali v Oravskom Podzámku pri sokoliaroch. Cestovanie vlakom, detské ihrisko, zmrzlinka a najmä návšteva dravcov a iných zvierat bol pre všetkých zúčastnených veľkým zážitkom.

• Memoriál Alojza Opartyho

• Dňa 29.6 2023 Mo SRZ v Dolnom Kubíne a Špeciálna Základná škola v Dolnom Kubíne usporiadali prvý ročník Memoriálu Alojza Opartyho v love rýb pre deti Špeciálnej základnej školy v Dolnom Kubíne. Skúsení rybári miestnej organizácie pripravili pre žiakov biče na lovenie, zamiešali krmivo pre rybky a deti začali loviť. To bolo radosti, keď na háčiku ostala prvá plotička, či ostriežik. Rybári deťom rybky vypínali z háčika a detičky rybky samé púšťali späť do vody. Niektoré deti si museli aj trochu oddýchnuť, veď chytať rybky na bič je aj únavné, veď držali bič a lovili rybky prvýkrát v živote. Každý prítomný rybár mal čo robiť, aby stihol rýchlo vypnúť rybku, tak sa deťom darilo. Občas sa stalo, ze sa silón pomotal, ale to sa predsa stane aj skúsenému rybárovi. Radosť detí z ulovenej rybky a ich úsmevy budú dlho rezonovať v očiach prítomných rybárov. Pani Opartyová všetkým deťom priniesla vybornú domácu štrúdľu, takže o deti bolo veľmi dobre postarané. Dohodli sme sa, že takéto stretnutie budeme opakovať každý rok.

• Návšteva papagájov z Arakova

• Navšívili nás papagáje z Arakova. Splnil sa nám sen byť v priamom kontakte s najrôznejšími druhmi papagájov a iných exotických vtákov, vidieť ich z blízka a nechať sa ovievať ich krídlami.

• Slovo v uliciach

• Naši divadelníci zo školského divadelného súboru "Čarohlások" opäť povedali rozprávku. Tentoraz deťom, ktoré boli v Parku dejateľov počas podujatia "Slovo v uliciach".

• Husľový kľúčik Bratislava 2023

• 7.6.2023 sme sa zúčastnili na celoslovenskej speváckej súťaži - Husľový kľúčik v Bratislave. Prišli sme....zaspievali sme....zvíťazili sme....a ešte sme aj všetkým súťažiacim zahrali divadlo "Povedzme si rozprávku".