• Hovorme o jedle

• V našej škole sme sa v dňoch 18. a 19. októbra zapojili do akcie „Hovorme o jedle“.

Tieto dni sa niesli v znamení hnedej a oranžovej farby.

Cieľom tejto akcie bolo sprostredkovať deťom ako vzniká chlieb. Poukázali sme na dôležitosť chleba v našom jedálničku. Spolu s deťmi sme sa naučili, ako zbytočne neplytvať pečivom a ako sa môžu využiť aj staršie pekárenské výrobky.

Deti sa s veľkou radosťou a odhodlaním zapájali do aktivít.

Prežili sme spoločne dva dni naplnené radosťou, spoluprácou a tvorivosťou.

• Gaštankovo

• Jeseň žiari farbami,

na zem padli gaštany,

zvieratá aj abeceda,

dnes tvorila IV. trieda.

• Ježko v lese...alebo v ŠMŠ

• Deti v lese behajú, všade ježka hľadajú. Ježko pichá sem a tam, ja sa chytiť nenechám. Do lístia sa zahrabal, schúlil sa a tíško spal.

• Oznam - riaditeľské voľno 26.10.2023

• Riaditeľka Spojenej školy, Matúškova 1631, Dolný Kubín oznamuje, že podľa §150 ods.5 zákona č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  poskytuje žiakom a deťom Spojenej školy riaditeľské  voľno dňa 26.10.2023 (štvrtok) z prevádzkových dôvodov. Riadne vyučovanie podľa rozvrhu hodín bude pokračovať v piatok 27.10.2023.

• Pozvánka

• Srdečne Vás pozývame

na slávnostný program pri príležitosti 30. výročia založenia

Špeciálnej základnej školy pre žiakov s telesným postihnutím

26. októbra 2023 o 11.00 hod.

v estrádnej sále MsKS v Dolnom Kubíne.

• Be Active School

• Žiaci školy sa športovými aktivitami zapojili do Európskeho týždňa športu a ukázali že aj oni patria do   # Be Active School.

• Gaštankovia

• Na brehu rieky Oravy dozreli nádherné gaštany, ktoré boli Lucka, Peťko a Kristínka so svojimi učiteľmi pomôcť nazbierať. Na druhý deň sme pozvali kamarátov z prvej, druhej a tretej triedy, aby sme z gaštanov vyrábali všetko možné a riešili zábavné „gaštanové“ úlohy. Pozrite sa, aké výtvory sa nám podarilo z gaštanov vykúzliť.

• V pohybe a s úsmevom

• Chlapci z V. triedy sú športoví nadšenci, preto sme aj návštevu cukrárne spojili s pohybovou aktivitou. Pán Milan Rusina nám umožnil  jazdu na stacionárnych bicykloch v spinningovom centre nad cukrárňou Arkáda. Malí športovci sa predviedli v plnej sile a ukázali, že svoju kondíciu udržiavajú vo forme nielen na bicykli, ale aj pri cvičení klikov.