• Učenie v prírode

• Utorky máme vyhradené na učenie v prírode s Mgr. Andreou Šuvadovou Zelinovou z občianskeho združenia Čas a priestor medzi nami. A čo sme sa dnes naučili? Prostredníctvom zábavných aktivít sme rozvíjali spoluprácu vo dvojiciach a v triednej skupine, zamerali sme sa na správne držanie tela a svaly sme posilňovali aj smiechom.

• Keď je v škole zábava

• V máji našu školu  už dvakrát navštívila teta Andrea Šuvadová Zelinová. V triede najstarších žiakov sa venovali zábavným aktivitám, ktoré boli zamerané na spoluprácu, pozornosť, ale aj na správne držanie tela či obratnosť.

• Workshop pre divadelníkov

• V pondelok 15.mája docestovala z Banskej Bystrice do našej školy pani divadelníčka Katka Hitzingerová. S členmi divadelného súboru Čarohlások strávila zábavných sedemdesiat minút, počas ktorých im ukázala ako môžu rozvíjať svoje herecké schopnosti.A nestalo sa to iba tak. Workshop s pani Katkou sme získali ako cenu za vystúpenie na súťaži  Oravské javisko v Námestove. S radosťou môžeme skonštatovať, že za naše zábavné vystúpenie sme získali zábavnú cenu.

• Opäť v knižnici - komentovaná prehliadka Slniečkový krasohľad

• Deti z I. oddelenia ŠKD sa vždy tešia na zaujímavé podujatia v Oravskej knižnici. 2.5.2023 sme sa zúčastnili na komentovanej prehliadke Slniečkový krasohľad, kde nám pani Ľubica Kepštová porozprávala, ako vznikol najstarší umelecký mesačník pre deti – časopis Slniečko.

• Na návšteve u hasičov

• 4. mája má sviatok Svätý Florián - patrón hasičov. Pri tejto príležitosti býva každý rok u našich susedov – na stanici HaZZ v Dolnom Kubíne deň otvorených dverí. Aj my sme vstúpili, aby sme sa bližšie oboznámili s ich prácou a poslaním.