• Recitačná súťaž "Ranené vtáčatá"

• 29.3.2023 sa v Ružomberku uskutočnilo regionálne kolo v prednese poézie a prózy žiakov špeciálnych základných škôl. Našu školu reprezentovali žiačky Simonka Maruniaková a Janka Jurigová. Simonka Maruniaková získala cenu poroty a Janka Jurigová sa umiestnila na 3. mieste.

• Povedzme si rozprávku...

• V piatok 17.3.2023 sa školský divadelný súbor Čarohlások pod vedením Mgr. Viliama Janíka zúčastnil s hrou "Povedzme si rozprávku" na divadelnej súťaži Zlatá priadka v Námestove. Nielenže si užili krásny deň v Námstove, ale aj svojim výkonom zaujali porotu a obsadili 2. miesto.

• Škola korčuľovania

• Naši žiaci dostali darček od MHK /mestský hokejový klub/ v Dolnom Kubíne. Hokejisti nás pozvali do školy korčuľovania, ktorú cez zimu absolvovalo veľa detí z mestských základných a materských škôl. Aj my sme to dokázali! V priebehu týždňa od 13.03. do 17.03. sa žiaci 1.-5. ročníka učili korčuľovať na ľadovej ploche zimného štadióna. Prvé kroky na korčuliach s roztrasenými nôžkami ani pády ich neodradili. Odhodlanie a bojovnosť im nechýbali, každým dňom sa zlepšovali a pri záverečnej diskotéke sa už pohybovali po ľade s istotou.  S úsmevom na tvári a neopísateľnou radosťou z korčuľovania sme ďakovali našim inštruktorom. Vďaka patrí aj rodičom detí, ktorí ich v tomto úsilí podporovali a sprevádzali počas celého týždňa.

• Biológia trošku inak

• Dňa 7.3.2023 nám hodinu biológie v 7. a 8. ročníku spestril absolvent Strednej odbornej školy lesníckej a drevárskej Jozefa Dekreta Matejovie v Liptovskom Hrádku Richard. Po úvodnom privítaní položil žiakom  rôzne otázky, na ktoré odpovedali samostatne alebo za pomoci p. učiteľky. Prostredníctvom prezentácie a video ukážok z fotopascí nám priblížil tému Lesné živočíchy na Slovensku. Vypočuli sme si zvuky jeleňa a srnca počas ruje, dozvedeli sme sa prečo sú niektoré veveričky čierne a iné červené, ako loví orol skalný, niečo o kamzíkoch, zubroch a ďalšie zaujímavosti, ktoré by sme v učebnici nenašli. Žiaci si mohli porovnať parožie jeleňa a srnca, chytiť kly diviaka, pozrieť a prirovnať dlaň s odliatkom laby medvedice a mláďatka. Na záver sme sa dozvedeli o neznámom “zvieratku“, ktoré sa volá rosomák. Zaujímavé je tým, že dokáže zaútočiť i na väčšie zviera ako je ono samo, keď chce získať iným zvieraťom ulovenú korisť. Nebojí sa vlka ani medveďa a korisť zje celú, nech je akákoľvek veľká.

Richardovi ďakujeme za pútavú hodinu s prianím, že by sme si podobnú hodinu ešte niekedy radi zopakovali.

• Jarné upratovanie

• Oddýchnutí po jarných prázdninách sa žiaci VII. triedy hneď na pracovnom vyučovaní pustili zvesela do jarného upratovania.