• 2% - informácie k poukázaniu podielu zaplatenej dane

• Milí rodičia, priatelia školy!

Je tu čas, kedy organizácie žiadajú o poukázanie 2% z vašich daní. Aj občianske združenie - Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím pri Sss, ktoré pracuje pri našej škole patrí k žiadateľom o poukázanie podielu zaplatenej dane - 2%. Naše združenie pravidelne organizuje a finančne zabezpečuje školské výlety, exkurzie či účasť na kultúrnych podujatiach pre žiakov školy. Podieľa sa aj na pravidelnom organizovaní stretnutí dospelých ľudí s mentálnym postihnutím v regióne Oravy, ktoré sú zamerané  jednak na sociálnu interakciu, vzájomnú komunikáciu ako aj rozvoj a zachovanie pracovných zručností a návykov. Aj vaša podpora našej činnosti v podobe 2 % z daní môže byť premenená na zmysluplnú aktivitu či nezabudnuteľný zážitok pre členov nášho občianskeho združenia.  Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane si môžete vyzdvihnúť u zamestnancov školy alebo môžete nasledovné údaje vyplniť do vlastného formulára.

IČO/SID: 31941290

Právna forma: občianske združenie

Obchodné meno/názov: Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím pri SSS

Sídlo- Ulica: Matúškova

Súpisné/orientačné číslo:1631

PSČ: 026 01

Obec: Dolný Kubín

• Prerušenie vyučovania od 30.marca 2020 do odvolania

• Milí rodičia, milí žiaci a učitelia,

minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky v dôsledku ohrozenia života a zdravia detí, žiakov alebo zamestnancov škôl a školských zariadení na základe rozhodnutia hlavného hygienika a záverov Ústredného krízového štábu, ktoré je zapríčinené šírením respiračného ochorenia vyvolaného novým koronavírusom COVID-19 v nadväznosti na prerušenie od 16. marca 2020 do 29. marca 2020 prerušuje aj naďalej vyučovanie na školách a školských zariadeniach v období od 30. marca 2020 do odvolania.

• Beseda s pani Mgr. M. Kazimírovou v ŠMŠ

• V utorok 3.3.2020 nás v špeciálnej materskej škole opäť navštívila Mgr. Miriam Kazimírová z Oravskej knižnice A. Habovštiaka. Priniesla veľa krásnych a interaktívnych kníh s rôznymi obsahovými žánrami. Spoločnosť jej robil macko, ktorý nás s novými knihami oboznámil. Deťom sa veľmi páčili zvukové knižky, knižky s otváracími okienkami, či vystupujúcimi 3D zvieratkami. Dozvedeli sme sa veľa nových informácií a za to jej zo srdca ďakujeme.

• Tri slová

• 20.02.2020 sa uskutočnilo ďalšie kolo vedomostnej súťaže pre nespevákov "TRI SLOVÁ", ktorú pre žiakov špeciálnych škôl Žilinského kraja organizuje naša škola.

• Tvorivá dielňa

• Posledný januárový deň dostali žiaci školy nielen polročné hodnotenia, ale aj darček v podobe tvorivej dielne, na ktorej vyrábali z hliny s pani Annou Modelskou a Helou Kutlíkovou.

• Vianočná kapustnica v škole

• Vianoce sa blížia. Môžeme to vidieť v televízii, obchodoch, na uliciach...aj u nás v škole. V jedálni sú slávnostne prestreté stoly, rozvoniava kapustnica, znejú koledy...a my si spoločne užívame krásnu predvianočnú atmosféru.

• Vianočná besiedka

• Máme radosť, keď môžeme stráviť čas s našimi najbližšími. S láskou sme pre nich pripravili vianočný program - zaspievali sme koledy, zahrali divadlo, zavinšovali, zatancovali...

• Mikuláš 2019

• V škole bolo dnes veselo ... dnešný deň sme strávili s Mikulášom a jeho sprievodom - anjelmi a škriatkami.

• Bubnovačka

• Na Slovensku sa 19. novembra konala najväčšia bubnovačka roka, ktorá aj tento rok symbolicky upozornila na dôležitosť ochrany detí pred násilím.

• Návšteva historickej učebne na Gymnáziu P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne

• 13.11.2019 sme navštívili historickú učebňu na Gymnáziu P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne, ktorú sprístupnili  pri príležitosti 100 - ročného jubilea školy. Po prehliadke učebne sme strávili spoločné chvíle s gymnazistami - tvorili sme spoločné kresby a  rozprávali sme sa o svojich záujmoch.

• Beseda s Mgr. Kazimírovou v špeciálnej materskej škole

• V piatok 8.11.2019 navštívila deti v špeciálnej materskej škole Mgr. Miriam Kazimírová z Oravskej knižnice A. Habovštiaka. Pani Mirka doniesla do škôlky plnú tašku zaujímavých kníh. Deti so zatajeným dychom počúvali príbehy, ktoré im z nich čítala. Ďakujeme pani Mirke a tešíme sa na ďalšiu návštevu.

• Tvorivá dielňa v knižnici

• V rámci projektu Neobyčajné stretnutia s literatúrou sme si pod vedením pani Zuzany Jesenskej na tvorivej dielni v Oravskej knižnici A. Habovštiaka vyrobili úľ plný usilovných včielok.