• Pripravujeme umelecké diela na výstavu

• Pozor, pozor, na známosť sa všetkým dáva mimoriadne dobrá správa - pripravujeme umelecké diela na výstavu, ktorú si budete môcť pozrieť od 12.6.2022 vo dvore kaviarne U Bencúrov na Bysterci.

• Školský výlet

• Konečne na výlete!!! Spoznali sme letisko Žilina a Budatínsky hrad. Bol to krásny deň, plný nezabudnuteľných okamihov.

• Deň matiek

• Milé maminky, k Vášmu  sviatku Vám chceme v mene Vašich detí popriať všetko najlepšie, veľa zdravia a sily do každého nového dňa. Aj keď vám to vaše deti možno nedokážu povedať slovami, veľmi Vás ľúbia a ste pre ne najdôležitejšie osoby na celom svete. Samozrejme nezabúdame ani na staré mamy a babičky, ktoré si pozornosť a poďakovanie od ich vnúčat zaslúžia rovnako.S úctou pedagógovia ŠZŠ.

Prezentáciu na stiahnutie nájdete na tomto linku:

Pri otvorení bude od vás stránka požadovať 2-krát potvrdiť súhlasím a potom potvrdíte stiahnuť prezentáciu. Prezentácia má 270 MB, preto jej stiahnutie bude trvať trošku dlhšie.

• 2. apríl v ŠMŠ - Svetový deň povedomia o autizme

• Tento deň je určený na pomoc osobám s autizmom, na zvýšenie povedomia o tomto ochorení v celej spoločnosti, rozširovať informácie týkajúce sa dôležitosti včasnej diagnózy a skorého zásahu.

Druhého apríla vyjadríte podporu autistom a ich blízkym tak, že si oblečiete niečo modré. Ako prejav úcty k tejto vývinovej poruche sa 2. apríla významné budovy a stavby po celom svete rozžiaria na modro. Táto farba je symbolom komunikácie. Tak ako ľudia dlhé roky nerozumeli autistom, ani oni nerozumeli zdravým. Neostaňte ľahostajní a venujte autizmu myšlienku aj vy.

• 22.3. - Deň vody v ŠMŠ

• Kvapká kvapka len sa leje.

kvapôčka sa na nás smeje.

Pošteklí nás na líčka,

naša vzácna vodička.

Aj keď padá z neba,

chrániť nám ju treba.

• Dovidenia Theo

• 10.3.2022 sme sa v škôlke rozlúčili s naším kamarátom Theom. Theo pri nás strávil dva roky a nadišiel čas odísť do inej škôlky. Theovi prajeme v novej školke všetko dobré, hlavne plnú kapsu úsmevných dní.

• Škôlkári v knižnici

• Aj my malí školkari sme sa vybrali na návštevu do knižnice. V knižnici nás privítala milá pani knihovníčka a ukázala nám veľa pekných kníh. Hoci ešte nevieme čítať, v knižnici sa nám páčilo a radi ju navštívime znova.

• Karneval 2022

• Kde sa môže stretnúť indián s kostrou? Kde si spolu zatancuje myška s netopierom? Kde sa koná stretnutie šašov a princezien? No predsa u nás v škole na karnevale!

• Karneval v ŠMŠ

• Dňa 15.02.2022 v materskej škole boli masky, veľký bál, mali sme super karneval. Deti sa predviedli v krásných maskách, tancovali a pochutnali si na sladkých šiškách, ktoré nám pripravili milé pani kuchárky.

• Beseda s pracovníčkou Oravskej knižnice Alenkou Javorkovou

• 16.2. k nám zavítala pani Alenka Javorková z knižnice Antona Habovštiaka a priniesla nám veľa krásnych knižiek.Prečítala nám rozprávku  Dlhý nos a zadala nám úlohu.Máme nakresliť  nevyfarbený obrázok  k prečítanému príbehu. Naše  ,, omaľovanky" si   vymaľujú deti z materských škôl v Dolnom Kubíne.

• Tvorivé dielne ŠKD v knižnici A. Habovštiaka

• Od 21. januára 2022 sa po dohode s pani Alenkou Javorkovou, pracovníčkou oddelenia detskej literatúry Oravskej knižnice stretávame každý štvrtok s našimi deťmi z ŠKD v knižnici A. Habovštiaka na  tvorivých dielňach. Okrem tvorenia sa vždy zahráme s novými hrami alebo si prezrieme detské knihy. 4.2.2022 nás v knižnici čakala teta Alenka s dobrou správou. Podarilo sa jej prihlásiť nás do súťaže „Osmijankova literárna záhrada“. Tešíme sa, že budeme chodiť do knižnice častejšie a splníme všetky Osmijankove úlohy.

• Zimné radovánky

• „Čože sa to v snehu borí? Čože sú to, aké stvory? Azda chlapci?“

Veru tak, chlapci z V. triedy sa zimy a snehu  neboja. Užívajú si ich plnými dúškami.

• Vianoce sú za dverami...

• K predvianočnej atmosfére patrí aj zdobenie medovníčkov. Rôzne medovníkové tvary darovala našim žiakom pani Janka Juhásová, k tomu pridala trubičky s farebnou polevou a drobné ozdoby. Ďakujeme za sladké a voňavé maľovanie. "Chutilo" nám.