• Gratulujeme!!!

• Gratulujeme našim žiakom Tobiasovi Ševčovicovi a Paulínke Kumovej za úspechy, ktoré dosiahli vo výtvarných súťažiach - Môj deň bez internetu a Vianočná pohľadnica. Sme na vás hrdí.

• Darujte svoje 2% z daní

• Blíži sa obdobie podávania daňových priznaní. Chceli by sme Vás požiadať o podporu nášho Združenia na pomoc ľudom s mentálnym postihnutím v Dolnom Kubíne prostredníctvom venovania 2% z daní. Vďaka vašim 2% budeme môcť dofinancovať aktivity a projekty pre deti  so zdravotným znevýhodnením /zabezpečenie dopravy na exkurzie, výlety, materiál na tvorivé dielne, zabezpečenie špeciálnych pomôcok a terapií/.

Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v Dolnom Kubíne

IČO: 31941290

Adresa: Matúškova 1631, 026 01 Dolný Kubín

• Vôňa Vianoc v škole

• V predvianočnom čase sa všetci žiaci a ich učitelia, vychovávatelia a asistenti  stretnú pri slávnostne prestretom stole, aby spoločne prežili kúzlo vianoc.

• Beseda o možnostiach ďalšieho štúdia

• 15. decembra 2023 k nám zavítala na besedu z odborného učilišťa a praktickej školy z Liptovského Mikuláša pani učiteľka Ing. Kvetoslava Čániová. V príjemnej atmosfére sme sa formou prezentácie dozvedeli množstvo zaujímavých informácií o odboroch, ktoré každoročne otvárajú. Prezentácia uľahčila žiakom a taktiež aj rodičom, ktorí prišli na túto besedu predstavu o OU a ponúkaných učebných odboroch. Zaujímavé rozprávanie doplnila krátkymi ukážkami výrobkov, ktoré žiaci zhotovujú počas praxe a na záver nás ponúkla koláčikmi, ktoré upiekli žiaci OU na praxi.

• Vianoce sú za dverami....

• Ďakujeme pedagógom a študentom zo Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Dolnom Kubíne za spoločné predvianočné dopoludnie, ktoré pripravili pre našich žiakov.

• Tešíme sa na Vianoce

• Všetci sa tešíme na najkrajšie sviatky v roku - Vianoce. Vyrobili sme si vlastný adventný kalendár a každé ráno nás čaká sladká maškrta, spoločné posedenie a rozhovor o všetkom, čo práve prežívame.

• Ekovianoce 2023

• Do projektu podporeného zo Zeleného vzdelávacieho fondu Ekovianoce 2023 sa opäť zapojila aj naša škola. Žiaci vyrobili vianočné ozdoby na stromček vo farbách vlajky štátu Nepál.

• Vitaj zima

• Vybehla von štvrtá trieda,

pani Zimu vítať treba.

Po meste sme pobehali,

v parku hymnu zaspievali.

• Bubnovačka - aby bolo deti lepšie počuť

• Dňa 20.11.2023 sa bubnovalo aj v našej škôlke. Bubnovačka už po 10x na Slovensku mala pripomenúť dôležitosť ochrany pred násilím a poukázať na včasnú intervenciu v spoločnosti.

• Dr. Klaun lieči smiechom

• Klaun Adyno /Adrián Ohrádka/ má na svojom cirkusovom dvore obrovský neporiadok. Zatiaľ čo upratoval, pasoval sa so všetkými možnými nástrahami, ktoré mu pomohli vyriešiť diváci.  Za odmenu ich čakalo veľké prekvapenie v podobe magických bublín rôznych veľkostí.

• Privítanie Martina na bielom koni

• 10.11.2023 sme boli pozvaní spolu so škôlkarmi z celého mesta privítať Martina na bielom koni pred MsKS.  Pripravený bol pre nás milý kultúrny program, sokoliari kráľa Svätopluka aj občerstvenie v podobe výborných buchtičiek a teplého čajíku.

• Cvičili sme v telocvični

• Naši žiaci dostali krásny darček od vedenia Gymnázia P.O.H v Dolnom Kubíne. Možnosť športovať v ich zrekonštruovanej malej telocvični, ktorú sme dostali do prenájmu na niekoľko   hodín v týždni. Žiaci V. a VIII. triedy využili túto možnosť  hneď v prvý deň s veľkým nadšením. Prepotené tričká sú dôkazom toho, že do cvičenia dali deti všetky sily, a nielen oni... aj pani učiteľky  otestovali svoju kondíciu. Tešíme sa na ďalšie hodiny telesnej výchovy.  Ďakujeme za príležitosť ukázať, akí sme zdatní a šikovní nielen vonku na ihriskách, ale aj v hale.

• Strom priateľstva

• V našej školičke sme si spoločne vytvorili "STROM PRIATEĽSTVA." Listy stromov sú odtlačky detských rúk, ktoré symbolizujú spoločné priateľstvo medzi jednotlivými triedami. Aj takýmto spôsobom sa snažíme rozvíjať spolupatričnosť a pozitívnu atmosféru v prostredí našej školy. Pani učiteľka Majka nám ochotne odtlačila svoje chodidlo. Takto krásne sa jej podarilo znázorniť ježka, ktorý spokojne leží pod stromom.